دیپ وب و دارک وب چیست؟ :: ترفند فان

ترفند فان

برا مطالعه روی ادامه مطلب لمس کنید 


همه چیز در مورد دیپ وب و دارک وب مروزه اینترنت آن‌قدر با زندگی ما آمیخته‌شده که در عجبیم که چگونه پیش از آن زندگی می‌کردیم. وب فواید بسیاری دارد اما تواما میتواند خطراتی نیز داشته باشد، مخاطراتی که گاها بسیار پیچیده تر از چیزی هستند که حتی بتوانید تصور کنید!


دیپ وب (Deep Web)، وب پنهان یا دیپ نت، بخشی از اینترنت است که موتورهای جستجو قابلبت دسترسی به آن را ندارند. اگر بخواهیم خیلی ساده توضیح دهیم همه سایت هایی که بخشی از محتوا و یا خدمات خود را مشروط به لاگین کردن کاربر میکنند میتوانند مثالی خوب از دیپ وب به حساب آیند، چون کاربران میهمان و موتورهای جستجو نمیتوانند این صفحات را ببینند. از این منظر صفحاتی مثل صفحات انتخاب واحدهای درسی دانشگاه یا صفحه تاریخچه خریدهای شما در سایت دیجی کالا و غیره که فقط خودتان به آنها دسترسی دارید، مثال هایی از دیپ وب هستند. حالا میتوانید تصویر کنید که تعداد صفحاتی که موتورهای جستجو به آنها دسترسی ندارند چقدر زیاد است. تخمین زده می شود که دیپ وب حدود ۵۰۰ برابر بزرگتر از وب سطحی باشد. (وب سطحی، بخشی از وب که توسط کاربران میهمان و گوگل قابل مشاهده است).


تفاوت دیپ وب و دارک وب

نکته بعدی در مورد تمایز دیپ وب از دارک وب است. بخشی از دیپ وب که اصطلاحا دارک وب (وب تاریک) نامیده میشود حتی با مرورگرهای عادی هم قابل استفاده و رویت نیست و برای دسترسی به آن باید حتما از مرورگر خاصی بنام مرورگر Tor استفاده کرد. این فضای، فضایی بسیار خطرناک است، فضایی که حتی نمیتوانید تصور کنید چه اتفاقات و داد و ستدهایی در آن روی میدهد.


اگر چه افراد برای انجام کارهای غیرقانونی از دارک وب استفاده می‌کنند اما نمیتوان گفت هر آنچه که در دارک وب وجود دارد صد در صد منفی است. در دارک وب تمام آدرس‌های آی پی ها (از آی پی کاربرهای متصل به شبکه دارک وب گرفته تا آی.پی سرورهای دراک وب) همگی پنهان هستند و برای کسی مشخص نیست.


در ادامه مطلب به بررسی حقایقی می پردازیم که در بخشی از فضای دیپ وب، بطور درست تر در فضای دارک وب، روی میدهند:


1. به‌طور گسترده‌ای استفاده می‌شود15 حقیقت درباره دیپ وب: گسترده است

تنها به این دلیل که نام دیپ وب را نشنیده باشید دلیل نمی‌شود که وجود نداشته باشد. در حقیقت در دیپ وب 500 میلیارد صفحه وجود دارد. درحالی‌که در اینترنت معمول تنها یک میلیارد صفحه وجود دارد. البته این ارقام به سال 2003 تعلق دارند، پس تصور کنید که امروزه چقدر زیاد هستند. درنهایت باید بدانید که دیپ وب از اینترنت معمول گسترده‌تر است. پس تصور کنید که چه اندازه گسترده و رایج است.


2. دسترسی به چیزهایی که برای بقیه غیرقابل‌دسترس است15 حقیقت درباره دیپ وب: دسترسی به همه چیز

در دیپ وب کارهای مختلفی قابل انجام است. تصور نکنید که فقط پر از بازی و سرگرمی است بلکه تنوع کارهایی که می توان انجام داد بسیار زیاد است که به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.


یکی از این موارد، در دسترس بودن کتاب‌های ممنوعه است. اگر در کشور شما کتاب‌هایی سانسور یا ممنوع شده می‌توانید در دیپ وب آن‌ها را بیابید.


3. برای دست‌یابی به نرم‌افزار مخصوص نیاز دارید15 حقیقت درباره دیپ وب: نرم افزار مخصوص

رفتن به دیپ وب آسان نیست زیرا کاملاً از اینترنت معمول جداست. برای رفتن به دیپ وب باید از نرم‌افزار “The Onion Router” که “TOR” هم نامیده می‌شود استفاده کنید تا هویت شما فاش نشود. درنتیجه آی پی شما مشخص نمی‌شود. احتمالاً تصور می‌کنید که با این شرایط در آنجا چه اتفاقاتی روی می‌دهد. اگر به خواهید به دیپ وب بروید باید از این برنامه استفاده کنید.


4. در آنجا جرائم مختلفی روی می‌دهد15 حقیقت درباره دیپ وب: جرائم مختلف

باوجود فاش نشدن هویت افراد، در آنجا جرائم بسیاری روی می‌دهد. یکی از این جرائم فروش غیرقانونی کارت اعتباری است. همچنین می‌توانید بهترین هکرهای جهان را در آنجا بیابید. یافتن آن‌ها چندان دشوار نیست زیرا لازم نیست خود را پنهان کنند. گهی اوقات با بازدید از یک پست به بهترین هکرهای جهان برمی‌خورید. در دیپ وب هرگونه فعالیت غیرقانونی امکان‌پذیر است.


5. آیا به هویت غیرقانونی نیاز دارید؟15 حقیقت درباره دیپ وب: کسب هویت غیرقانونی

گاهی اوقات ممکن است به هویت غیرقانونی نیاز داشته باشید. اگر پول داشته باشید می‌توانید به هدف خود برسید. همانند دنیای واقعی در آنجا هم هیچ‌چیز رایگان نیست، اما اگر پول داشته باشید می‌توانید هرکاری انجام دهید. در آنجا به‌راحتی می‌توانید یک هویت جعلی به دست آورید. شاید فکر کنید در دیپ وب هزینه‌ها گران باشد اما باید بدانید که دیپ وب بهترین جایی است که می‌توانید به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید.


6. به واحد پولی خاصی نیاز دارید15 حقیقت درباره دیپ وب: کوین بیس

در دیپ وب به پول، چک و کارت اعتباری نیاز ندارید زیرا هویت شما را فاش می‌کند، بلکه در آنجا از بیت‌کوین استفاده می‌شود. اگر درباره بیت‌کوین اطلاعات ندارید تنها کافی است نام آن را در گوگل جستجو کنید.


در حال حاضر برای تبادلات در دیپ وب از کوین بیس استفاده می‌شود. این واحد مالی کاملاً خاص است و بر اساس واحد مالی روز محاسبه می‌شود. اما قابل‌ردیابی نیست. بنابراین اگر می‌خواهد در دیپ وب به فعالیت‌های غیرقانونی بپردازید باید پشتوانه مالی مهیا کنید زیرا کارت اعتباری به دردتان نمی‌خورد.


7. به وید نیاز دارید؟15 حقیقت درباره دیپ وب: خرید مواد مخدر

معمولاً دیپ وب برای تبادلات مواد مخدر استفاده می‌شود. وید ازجمله موادی است که می‌توان به‌راحتی آن را به دست آورد. یکی از مهم‌ترین تولیدکنندگان آن شرکتی در هلند است. در گذشته شرکت‌های مختلفی در آنجا فعالیت می‌کردند که امروزه نام آن‌ها تغییر کرده است.


8. یا اسلحه؟15 حقیقت درباره دیپ وب: خرید اسلحه

افرادی که به اسلحه نیاز دارند می‌توانند در دیپ وب آن را با قیمت مناسب خریداری کنند. در آنجا انواع مختلف اسلحه یافت می‌شود. گشتن به دنبال اسلحه در دنیای روزمره فقط وقت را تلف می‌کند. تنها کافی است به دیپ وب بروید و اسلحه موردنظر خود را انتخاب کنید.


9. چیزهای عجیب‌وغریب بخرید15 حقیقت درباره دیپ وب: خرید چیزهای عجیب و غریب

زمانی که می‌گوییم در آنجا همه‌چیز یافت می‌شود منظورمان دقیقاً همه‌چیز است. در آنجا می‌توانید همه‌چیز پیدا کنید از اسلحه و مواد مخدر گرفته تا وسایل عجیب‌وغریب. همچنین می‌توانید از گذشته مجسمه و سمبل‌هایی به دست آورید. مثلاً می‌توانید روح کودکان سقط شده را خریداری کنیم. بنابراین اگر به این چیزها نیاز دارید به دیپ وب مراجعه کنید. هر چیزی که بخواهید می‌توانید آن را با هزینه مناسب خریداری کنید.


10. نرم‌افزار TOR توسط دولت پشتیبانی می‌شود15 حقیقت درباره دیپ وب: نظارت دولت

این نرم‌افزار اولین بار توسط یک گروه بی‌طرف راه‌اندازی شد. اما سرانجام دولت به آن مسلط شد. به همین دلیل احتمال ناشناخته بودن افراد زیر سؤال رفته است. چگونه ممکن است این جرائم ناشناخته باقی بماند و دولت متوجه آن نشود. شاید درباره آن می‌دانند اما نمی‌خواهند صحبت کنند. این نرم‌افزار به‌طور رسمی توسط وزارت امور خارجه آمریکا، حقوق بشر، سازمان کار، بنیاد فورد و آژانس همکاری بین‌المللی سوئد، پشتیبانی می‌شود. البته این سازمان‌ها مهره‌های اصلی هستند که علاوه بر آن‌ها عوامل دیگری نیز نقش دارند.


11. از طریق آن می‌توان به حقیقت دست یافت15 حقیقت درباره دیپ وب: انتشار حقیقت

در کشورهای مختلف جهان نمی‌توان آزادانه صحبت کرد. روزنامه‌نگارها نیز با این محدودیت‌ها مواجه هستند. دیپ وب به آن‌ها اجازه می‌دهد که آزادانه حرف بزنند. برخی کشورها مانند چین بر مطالب جرائم نظارت می‌کنند. این روزنامه‌نگارها می‌توانند در دیپ وب اخبار و حقایق را به اشتراک بگذارند.


اگر همیشه فکر می‌کردید که مقامات رسمی چگونه به اطلاعات دست پیدا می‌کنند باید بدانید که از این راه. زیرا آن‌ها هم از دیپ وب استفاده می‌کنند.


12. انتشار آلبوم15 حقیقت درباره دیپ وب: انتشار البوم

در گذشته گروه موسیقی Death Grips آلبوم خود به نام “No Love Deep Web” را تنها در دیپ وب منتشر کرد و طرفداران واقعی‌شان می‌توانستند به آن دست پیدا کنند. این حرکت این گروه بسیار عالی بود اما اگر بخواهید فروش خوبی کسب کنید نمی‌توانید از این راه استفاده کنید.


اما این فقط قسمت کوچکی از دنیای دیپ وب است و در آنجا چیزهای مختلفی یافت می‌شود. تنها باید به دنبالشان بگردید. در آنجا می‌توانید هر آنچه را که دلتان می‌خواهد بیابید.


13. مکان خطرناکی است15 حقیقت درباره دیپ وب: یک مکان خطرناک

در دیپ وب باید بسیار مراقب باشید. اگر غیرحرفه‌ای هستید این مکان برای شما مناسب نیست. با یک کلیک اشتباه عمر کامپیوترتان به انتها می‌رسد. دیپ وب پر از هکر است و باوجوداینکه بیشتر آن‌ها در ازای ارائه سرویس پول دریافت می‌کنند اما بیشتر آن‌ها اهداف شرورانه دارند. این هکرها لینک‌های جالب تولید کرده تا برای افراد جذاب باشند، درنتیجه یک کلیک ویروس یا هر بدافزاری به سیستم شما وارد می‌شود اگر به سیستم خود علاقه دارید باید دراین‌باره محتاط باشید.


14. بازی15 حقیقت درباره دیپ وب: بازی

گفتیم که در دیپ وب جرائم مختلفی روی می‌دهد، هر فعالیتی که غیرقانونی باشد. یکی از ای فعالیت‌ها بازی‌های شرطی است. در گذشته افراد مختلفی در باشگاه‌ها یا بارها جمع می‌شدند، بازی‌های شرطی برگزار کرده و افراد دیگر را به شرکت در آن ترغیب می‌کردند. امروزه در دیپ وب این کار را به‌راحتی انجام می‌دهند.


پیشنهاد میکنیم این مطلب را از دست ندهید: معرفی دارک وب و روش های دسترسی به آن


15. پورنو گرافی15 حقیقت درباره دیپ وب: پورنوگرافی

شاید تصور کنید که در اینترنت معمولی هم تصاویر پورن بسیار زیادی وجود دارد پس تفاوت در چیست. اما باید بدانید که در آنجا اطلاعات پورن بسیار مشمئزکننده‌ای وجود دارد که در دنیای واقعی اجازه انتشار آن‌ها داده نمی‌شود. مسلماً می‌توانید تصور کنید که چه اطلاعات آزاردهنده‌ای می‌تواند در آنجا وجود داشته باشید.

منتظ لایک و نظرتون هستیم

نظرات  (۱)

>_<
پاسخ:
ایندفعه کامل خوندی؟

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی